EĞİTSEL MATERYALLER

Bu bölümde siz öğretmen arkadaşlarımın kendilerinin hazırlayıp öğrencilerin eğitimene sunacağı veya öğrencilere isterlerse Performans görevi veya Proje görevi olarak verebilecekleri çeşitli eğitsel materyalleri sunuyoruz.

Eklediğimiz görseller sadece fikir verme, başlangıç noktası oluşturma açısından eklenmiş olup, bu materyalleri geliştirmek, güzelleştirmek, vb konular siz öğretmenlerimize düşmekte.

Yine bunun gibi, hazırlamış olduğunuz çeşitli eğitsel materyalleri bize ulaştırdığınız müddetçe buradan yayınlayabiliriz.

 

Resimlerin birçoğunda görüldüğü üzere piyasada (çeşitli marketlerde) çok rahat bulabaileceğimiz cips kutularından faydalandık. İçerik olarak Gramer konularından A1 seviyesine uygun konuları seçtik.

 

Bunlar sırası ile, Trännbare Verben, Untrennbare Verben, Reflexive Verben, Imperativ, Perfekt, Modalverben, Adjektivsteigerung ( Pozitiv, Komparativ, Superlativ), Präpositionen mit Akk., Präpositionen mit Dat., Bestimmte und unbestimmte Artikel, Akkusativ, Dativ, Nebensätze (wenn, weil, als.....), W-Fragen, olarak sıralanabilir. Ben hepsini tek tek resimlemek yerine ortaya karışık misali bir kaç örnek yayınladım.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yine burada kullanılan materyallerden bahsetmek istiyorum: Adjektivsteigerung (positiv, komparativ ve superlativ) materyalini bir kartona cepler yaparak hazırladık. Bunu yine mukavva üzerine, strafor üzerine veya ince bir tahtaya da uyarlayabiliriz. Üzerine küçük cepler yaparak hazırladığımız malzemeleri sıfatın derecelendirmesine göre sıraya dizebilir ve yeni cümleler elde edebiliriz.

Bir diğerinde materyalimiz arkasına küçük mıknatıslar yapıştırılan kartonlardan ahazırlanmış Reflexive Verben. Bu da çok kullanışlı olan bir eğitsel materyal olarak düşündüğüm bir çalışma.

Bir diğeri, öğrencimin doktor veya eczacı tanıdığından aldığı bir kutu dil çubuğu. Bunlardan faydalanarak W-Fragen soruları oluşturma materyali.

Başka bir materyal ise 12 yüzlü Würfel oluşturulan bir materyal ki, 6 yüzlü olan bile yeterliydi. Bunda yine öğrenci çeşitli içerikleri yan yana getirerek anlamlı cümle oluşturabilir. Bu örnekte trennbare ve untrennbare Verben hedef alınmıştı.

Yukarıda bir çok materyalde görüldüğü gibi cips kutuları hazırlandı. Gramer konularının hemen hemen tamamını hazırlayabileceğimiz bu yöntemde hazırladığımız materyalin sabit değil, dairenin etrafına dönüyor olması. öylece master halinde verilen filleri çekimleyerek onlarca yüzlerce yeni cümle oluşturabiliriz.

Şimdilik bu kadar. Devamı gelecek Dostlar.

 

 

                                                      
Bilgi için GSM: +49 178 509 96 81 . .