a1Yurt dışında, bilhassa Almanya'da bir çok akrabamız ve tanıdığımızın olması iş ilişkilerinin dışında aynı zamanda evlilikleri de gündeme getiriyor. Ancak Almanya bu evlilikler sonucu Aile Birleşimi için müracaat edenlere dil bilme şartı koydu. Evlenerek Almanya'ya geleceklerin en azından A1 seviyesinde Almanca bilmeleri gerekmekte. Bunun için de tüm şehirlerimizde, çeşitli kurum ve kuruluşlarca Aile Birleşimine yönelik kurslar düzenlenmektedir. Start Deutsch 1 veya Aile Birleşimi adı altında verilen bu kurslara şu an için iki kurum tarafından sınav yapılmakta. Bunlar Goethe Institut ve ÖSD adlı kurumlar. Bunların haricinde TELC ve Test DaF gibi kurumlarda sınava hazırlık hizmeti sunmaktalar.

 


İşte bu sınavlara yönelik A1'den C2'ye kadar olan Modüllerin çalışma kağıtları vb materyallerini burada paylaşmaya devam edeceğim. Katkıda bulunan tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim.Bu iki kuruluş yaptıkları sınav sonucu başarılı olan kursiyerlere Başarı Belgesi veriyor ve bu belge sayesinde Vize başvurusu yapılabiliyor. Bizlerde gerek Halk Eğitim Merkezlerinde, gerekse bireysel olarak yaptığımız çalışmalar sonucunda bu sınavlara kursiyer hazırlayabiliyoruz. Ortalama Kurslar 80 Saat sürmekle birlikte, bu durum Kurs Gruplarının homojen yapısına göre daha kısa veya daha uzun sürmekte.

a1 modul  a2 modul 
b1 modul b2 modul
c1 modul c2 modul

 

 

A1 Sınava hazırlık örneklerini aşağıdaki listeden seçebilirsiniz:

 

a1 modul       
 A1 Modül Dinleme Sınavı (1)  A1 Modül Dinleme Dosyası (1)
 A1 Modül Deneme Sınavı (2)  A1 Modül Dinleme Dosyası (2)
 A1 Modül Deneme Sınavı (3)  A1 Modül Dinleme Dosyası (3)
 A1 Online Sınav Hören  A1 Online Sınav Lesen
 A1 Online Sınav Schreiben  A1 Online Sınav Sprechen
 ÖSD A1 Prüfungsmodule Lesen  ÖSD A1 Prüfungsmodule Hören
 ÖSD A1 Prüfungsmodule Schreiben  ÖSD A1 Prüfungsmodule Sprechen
 ÖSD A1 Modul Sınavı  ÖSD ZA A1 Modul Sınavı
 ÖSD ZA A1 Prüfungsmodüle Lesen  ÖSD ZA A1 Prüfungsmodüle Hören
 ÖSD ZA A1 Prüfungsmodüle Schreiben  ÖSD ZA A1 Prüfungsmodüle Sprechen
 TELC Start Deutsch 1 Deneme Sınavı (1)  TELC Start Deutsch 1 Dinleme Dosyası (1)
 TELC Deutsch A1 Junior Deneme Sınavı (2)  TELC Deutsch A1 Junior Dinleme Dosyası (2)
 TELC Deutsch A1 Deneme Sınavı ((3)  TELC Deutsch A1 Dinleme Dosyası (3)

 

 

Copyright © 2011 - 2024 www.safierbas.com Bu sitede yayınlanan bilgi ve belgeler yayıncının izni olmadan kullanılamaz. Siteye gönderilen bilgi ve belgeler iade edilemez, telif hakkı istenemez. Gönderilen ve yayınlanan makale ve dokümanların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk gönderene aittir.